Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma yöntemi; Dişlerin beyazlatılma işlemi bir yada birden çok dişin çevresel, genetik faktörlerin yarattığı renk kayıplarını dişlere geri kazandırmak yada kişinin daha beyaz dişlere sahip olması adına yapılan işlemdir. Zaman geçtikçe dişleriniz belli derecelerde sararmaya başlar. Birçoğumuzun sıkça tükettiği çay, kahve, sigara,kullanılan ilaçların yan etkisi, yiyeceklerin diş yüzeyindeki kalıntıları, ve benzeri şeyler zaman geçtikçe dişlerinizin sararmasına ve renk değiştirmesine neden olan faktörlerden sadece birkaçıdır.
Diş beyazlatma için çok değişik ürünler mevcuttur. Piyasada satılan ve bilinçsizce kullanılan bir çok ürünün bilimsel olarak kanıtlanmış beyazlatma etkinliği, yan etkileri ve kalıcılığı tartışmalıdır. Bizim önerimiz, güvenli ve kalıcı bir beyazlatma işlemini deneyimli diş doktorlarına yaptırmanızdır.
 
Uygulanan iki değişik diş beyazlatma yöntemi vardır.
 
Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching)
Hastanın kendisi tarafından evde uygulanan, hekim kontrolünde yapılan diş beyazlatma şeklidir. Bu işlemin yapılabilmesi için ağızdan ölçü alınarak elde edilen modele göre dişlerinizi saran şeffaf bir dişlik imal edilir. Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6 - 8 saat takması (tercihen uykuda) gerekmektedir. Hekimin görüşüne bağlı olarak ortalama 1 - 4 hafta içinde işlem sonuca ulaşır.
 
 
Klinikte Diş Beyazlatma (Office Bleaching)
Diş hekimimiz tarafından muayenehanede uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntemde direk diş hekimi gözetiminde klinikte uygulama yapılacağından kontrollü bir şekilde diş etleri izole edilip, dişlerin üzerine beyazlatıcı kimyasal bir ajan sürülür ve bu maddenin etkinliğinin arttırılması için üzerlerine ışınlı dolgularda kullanılan mavi ışık(lazer değil) uygulanır. Tekrarlayan seanslar sonrasında istenilen beyazlık elde edildiğinde işleme son verilir. Klinik ortamında 20 dakikalık seanslar içerisinde diş beyazlatma gerçekleşir.
Her iki yöntemde etkin olmasına rağmen tercih renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır
Hamile ve loğusalar dışında herkese uygulanabilir. Hekiminiz tam bir ağız muayenesi ile işleme uygun olup olmadığınızı belirleyebilir.

HİZMETLERİMİZ