Lamine Diş

Lamine Diş
Ön dişlere uygulanan tedavi yöntemidir. Sağlıklı görünümün yanı sıra parlaklık açısından da bilinen en mükemmel tedavi yöntemidir. Ayrıca tırnak kalınlığında diş üzerinden kesim yapılan tedavi, koruyuculuğu yüksek Protez olarak da bilinmektedir.
 
Alt yapısında metal kullanılmayan lamine diş tedavisinde estetik görünüme ulaşması çok kolay olurken lamineler ile dişler arasında kalan boşlukların doldurulması da çok daha mümkün hale geliyor. Uygulama diş beyazlatma işleminin başarılı sonuç vermediği durumlarda beyazlığın sağlanması hususunda önemli bir işlemi yerine getirmiş oluyor. Diş yüzeyinde sıfıra yakın aşınmanın oluştuğu uygulama aynı zamanda ekonomik lamine diş fiyatları ile dikkat çekiyor.
 
Kaplama bir dişin estetik özelliklerini daha çok geliştirmek veya bozuk diş üzerine yerleştirilen malzemeden yapılmış katman verilen isimdir. Lamine diş kaplaması da çıkıntısı olan dişlerin hizaya getirilmesi, dişler arasında meydana gelen yakın boşlukların doldurulması ve diş renginde beyazlatma çalışmalarının yetersiz kaldığı noktada uygulanarak Ortodontik tedaviye önemli bir alternatif oluşturuyor.
Kısaca, kaplama çok ince ve doğal görünümlü diş vermek anlamına gelir. Saydamlığı ile ayrı bir kalite olan uygulamada hiçbir metal içerik bulunmadığı için doğal bir görünüm kazanmaya da olanak sağlıyor.
Lamine kaplamalar çirkin ön dişlerini düzeltmek için hızlı, estetik ve güvenli bir yoldur. Kalıcı lekeler, dişler arasındaki boşluk, küçük, orantısız, çarpık ve yapısal hasar olan dişlerde kullanılır. Lamine kaplamalar kimyasal diş yapısına bağlı olabilir. Seramik malzeme çoğunlukla Estetik diş hekimliği Prosedürleri ile de kullanılabilir. İlk diş yapısının ince bir tabaka tıraşladığı çalışmadan sonra alınan kalıp ve ölçüler laboratuara gönderilir. Aradan geçen 3ile 5 günlük aradan sonra hastanın ikinci ziyaretinde hazırlanan lamine kaplamalar dişlerin bağlayıcı madde ile tutturularak montesini gerektirir. Bağlayıcı malzeme, bir beyaz ışık tabancası ile tatbik edilir. Bu uygulama kaplama malzemesinin lamine için bir yapışkan olarak işlevi görmesine zemin hazırlar.
 
Diş hekimi diş kırık veya anormal renksiz hasar görmüş bir kişinin diş restoresi için kullanılan tedavi ve fonksiyon aynı zaman da gülümsemek çizgisinin görünüşünü geliştirmek amacıyla diş eti şeklinin bir türüdür. Lamine kaplama seramik kron kozmetik diş hekimliğinde en temsilci ve popüler tedavilerden biri olmasına rağmen sizin diş durumu için en uygun tedaviyi seçmek gerekir. Lamine kaplama ince porselen yapılmış bir dolgu materyali, bir diş yüzeyinin estetik özelliklerini geliştirmek üzere ya da hasar görmüş diş yüzeyinin korumak için üzerine yerleştirilir. Tüm seramik kron, doğal dişe benzer saydam porselen tamamen kap veya hasarlı olan alan lamine kaplama ile karşılamak için büyük bir diş kuşatmak için kullanılır.
 
Ucuz lamine kaplama diş yaptırma fiyatları kron oranına göre daha az maliyetlidir. Genellikle ağrısız işlem anestezi gerektirmez. Tüm tedavi süreci kliniğe sadece iki ziyarette gerçekleştirilir. Bu durum size zamandan ve maddiyattan tasarruf sağlayacaktır. Hastalar kendi doğal diş yapısına, diş azalma miktarına bağlı olduğundan mümkün oldukça dişleri muhafaza edebiliriz. Lamine kaplamalar için malzeme doğal diş gibi saydam ve daha dayanıklıdır.
 
Bu yöntemi uygulamak size zamandan ve maddiyattan tasarruf sağlayacaktır. Diğer diş tedavisine uygulanan yöntemlerden farklı olarak geliştirilen lamine yöntemi size ağrı sızı hissettirmeden kolaylıkla sağlıklı dişlere kavuşmanızı sağlayacaktır. Ancak laminenin de bir ömrü vardır. Dişlerinize uygulayacağınız bakımlar çok önemlidir. Dişlerinize uygulayacağınız günde 3 kez fırçalama ve ağız gargarası gibi bakımlar sayesinde diş ömrünüz uzayacaktır. Aksi takdirde tekrar lamine diş yenileme işlemine neden olabilir ve kendinizi maddi açıdan zarara sokabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ